Jak niebanalnie udekorować samochód Pary Młodej?

Wybór środka transportu do kościoła czy urzędu stanu cywilnego wcale nie jest rzeczą oczywistą. Jedni stawiają na bajeczne karety zaprzężone w konie, inni na proekologiczne rowery, inni w końcu zakładają kaski i docierają na miejsce na motorze. Jednakże wciąż najpopularniejszym środkiem transportu pozostaje samochód. Ważne, żeby i ten w dniu ślubu był wyjątkowo udekorowany. Co wybrać?

Do ślubu wcale nie trzeba dojechać drogą limuzyną czy innym autem znanej marki. Najważniejsze, by był on odpowiednio udekorowany. Dekoracje takie można albo zakupić lub wykonać samodzielnie. Ważne, aby każdy przechodzień wiedział, że w środku znajdują się przyszli nowożeńcy.

Najczęściej wciąż wybierane są kwiaty…

Ta ozdoba wcale nie musi wpisywać się w główny nurt weselnych ozdób. O oryginalności dekoracji decyduje sposób ich ułożenia oraz rozmieszczenia na samochodzie. Z kwiatów można stworzyć bukiet, który zostanie przyczepiony do maski samochodu lub ułożyć na niej przepiękną ślubną mozaikę. Ważne by ta ozdoba wpasowywała się w klimat i motyw przewodni wesela.

Bukiet na masce samochodu wcale nie musi mieć tradycyjnego kształtu. Przykładowo, kwiaty mogą układać się w jakąś ciekawą formę, np. cylindra i wianka, które pięknie będą symbolizować Parę Młodą. Warto wybrać kolory ładnie kontrastujące z kolorem lakieru pojazdu. Ponadto, trzeba pamiętać, iż decydując się na kwiaty, inne dodatkowe dekoracje powinny być skromniejsze i delikatniejsze. Zbyt duża ilość mocnych elementów może odnieść przeciwny efekt do zamierzonego.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest rozmieszczenie drobnych kwiatów na powierzchni maski czy całego auta. Mogą one zostać umocowane w formie pasów okalających maskę auta. Bardzo romantyczny charakter nadają drobne kwiaty rozrzucone frywolnie na powierzchni auta. Wówczas wydaje się, iż auto przejechało przez ukwieconą łąkę.

Wybierając stary samochód (np. garbusa) warto pomyśleć o elementach z kwiatów, które dopełnia charakter takiego pojazdu. Wówczas dobrze postawić na niebanalne formy symbolizujące parę młodą – np. melonik i bukiet ślubny.

W przypadku bardzo bogatych i zdobnych aut warto przemyśleć skromniejsze dekoracje, np. kilka pojedynczych kwiatów. Zawsze sprawdza się zasada „mniej znaczy lepiej”.

A co oprócz kwiatów?

Dobre uzupełnienie stanowią elementy wykonane z materiałów i wstążek. Jednak należy pamiętać o odpowiednim doborze proporcji, materiałów i kolorów. Samochód ma być udekorowany a nie przebrany…

Baloniki i tablice rejestracyjne to wciąż dobry wybór

Wciąż dużą popularnością cieszą się kolorowe balony oraz tablice rejestracyjne z napisami „Para Młoda”, „Just married” itp. Elementy te stanowią ciekawe uzupełnienie przedstawionych wyżej pomysłów.

Podsumowując…

Decydując się an dekoracje auta należy wziąć pod uwagę sam jego wygląd. Ta powinna stanowić uzupełnienie charakteru auta. Ponadto, warto kierować się zasadą minimalizmu. Zbyt dużo efektywnych połączeń i dekoracji może sprawić, iż samochód będzie wyglądał śmiesznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *