Jak udekorować kościół na ślub?

Przed tym pytaniem prędzej czy później staną przyszli nowożeńcy. Zanim jednak zacną wcielać swój plan w życie powinni dobrze przyjrzeć się wybranej świątyni. Z pewnością posiada ona wiele elementów godnych wyeksponowania, ale także takich, które najlepiej schować.

Co z robić z nieestetycznymi wykończeniami ławek?

Dobrym rozwiązaniem są materiałowe elementy takie jak lambrekiny. Tu szczególnie dobrze sprawdzi się tiul – jest to tkanina wyglądająca bardzo elegancko, a równocześnie nie należy do najdroższych. Jednak takie rozwiązanie sprawi, iż powstanie alejka, którą będą mogli przejść wyłącznie Państwo Młodzi. Zatem należy wcześniej upewnić się, czy siedzenia posiadają inne wejście. Dobrym uzupełnieniem materiałowych kompozycji są elementy ze wstążek i kwiatów.

A co z podłogą?

Młoda Para najczęściej decyduje się na rozłożenie dywanu. Niektóre z nich decydują się na zamówienie specjalnie na tą okazję białego dywanu z nadrukowanymi inicjałami. Jednakże decydując się na taki zakup należy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego będzie wykonana ozdoba. Powinien to być dywan lub wykładzina, gdyż każdy inny materiał będzie się zwijał na posadzce. Wtedy, zamiast ozdobić kościół, jedynie go zeszpecimy. Ponadto, w materiale może zawinąć się obcas i upadek murowany!

Tańszym pomysłem są rozsypane płatki róż na drodze do ołtarza. Bardzo często towarzyszą im elementy szklane oraz świeczki. Taka stylizacja nadaje wnętrzu bardzo romantyczny charakter. Jednak tuta należy pamiętać, żeby szklana dekoracja równocześnie stanowiła zabezpieczenie dla tlącej się wewnątrz świeczki. Dzięki temu unikniemy przypalenia odzieży czy innych dekoracji.

A co zrobić z ołtarzem?

Tu najlepiej sprawdzi się najprostszy pomysł – dekoracje kwiatowe. Należy także wziąć pod uwagę zdanie proboszcza. Nie wszyscy chcą się zgodzić na skomplikowane i bogate kwiatowe kompozycje. Dlatego, aby uniknąć późniejszych nieporozumień warto przedyskutować tę kwestię z osobą decydującą w tej kwestii w kościele.

Podsumowując…

Na wystrój kościoła w dniu ślubu wpływają trzy elementy: wygląd miejsca, pomysłowość narzeczonych oraz zdanie np. proboszcza, który nie musi zgodzić się na wizję młodych. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przeanalizować, jakie elementy kościoła należy przysłonić, a jakie wyeksponować. W przypadku bardzo bogatych kościołów (np. w stylu barokowym) zdecydowanie lepiej sprawdzą się proste pomysły. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *