Jak udekorować krzesła?

Dzień ślubu i wesela każda para młoda planuje z ogromnym wyprzedzeniem. Wszystko po to, aby każdy szczegół mógł zostać dopracowany. Jednakże w ferworze przedweselnych obowiązków często zapomina się o tak istotnym elemencie jak krzesła – zarówno te, na których goście będą siedzieć podczas uroczystości weselnej, jak i te przy weselnych stołach. Zatem, na co zwrócić uwagę? Jakie dekoracje wypadną najlepiej?

Wbrew pozorom krzesła nie są nieistotnym detalem. Stanowią one ważny element wystroju wnętrza, a to ma swoim charakterem podkreślać wyjątkowość Tego Dnia. Ponadto, dają Parze Młodej duże pole dla wyobraźni w kwestii pomysłowości. Nawet jeśli nie narzeczeni nie chcą poświęcać tej sprawie zbyt wiele uwagi, to jednak nie powinni jej całkowicie bagatelizować. Taki element jak krzesła potrafi zniszczyć efekt nawet najlepiej udekorowanej sali.

Jak przystroić krzesła na ślub?

Najpierw należy się zastanowić, jak krzesła powinny wyglądać podczas całej ceremonii. Zazwyczaj ma się na myśli te, na których zasiądzie Para Młoda i ich świadkowie. Goście zazwyczaj zasiadają w kościelnych ławach, które również są przyozdobione drobnymi elementami, jednakże już nie tak bogato. Wyjątek stanowi ślub plenerowy, aczkolwiek ten wciąż w polskiej tradycji należy do rzadkości.

Pierwszą propozycję stanowią pokrowce na krzesła. Ich koszt zaczyna się od 30 zł za sztukę i zależy przede wszystkim od sklepu oraz od wielkości samego krzesła. Warto zatem porozumieć się z parami, które biorą ślub w tym samym dniu i podzielić ten wydatek między wszystkich zainteresowanych. Natomiast, jeżeli krzesła są zadbane i eleganckie, można zrezygnować z zakupu pokrowców. Jak wówczas je ozdobić?

Wówczas warto postawić na elementy takie jak:

  • Żywe kwiaty – te prezentują się zawsze zdecydowanie lepiej niż te sztuczne,
  • Koronkowe taśmy – z nich można stworzyć ciekawe kompozycje, np. bogatą kokardę czy element oplatający podparcie dla pleców,
  • Wstążki z fizeliny – element ten możemy wykorzystać analogicznie do koronkowych taśm,
  • Gałązki ozdobnych krzewów – te będą się pięknie komponować z żywymi kwiatami,

Tworząc ślubne dekoracje na krzesła należy kierować się zasadą „mniej znaczy lepiej”. Dlatego też przestrzegamy przed łączeniem kilku mocnych akcentów. Ponadto, w przypadku uroczystości kościelnej warto pamiętać, iż dekoracje powinny być w stonowanych kolorach.

Jak ozdobić krzesła na wesele?

W tym przypadku należy zadbać nie tylko o siedzisko dla Państwa Młodych, ale także dla gości. Odpowiednio udekorowane krzesła potrafią nadać smaku, elegancji i wyjątkowego charakteru każdemu pomieszczenie. Uzyskanie wymarzonego efektu byłoby znacznie trudniejsze z pominięciem tej kwestii. Również i tutaj można przemyśleć wybór pokrowców na krzesła. Jednakże tutaj, wyobraźnia narzeczonych może bardziej poszaleć. Można dodatkowo wykorzystać elementy takie jak:

  • Kwiaty – te świeże zawsze będą się pięknie prezentować,
  • Kawałki drewna – stanowią perfekcyjne i oryginalne uzupełnienie dekoracji kwiatowych,
  • Materiały – tutaj warto przemyśleć odpowiedni dobór kolorów oraz faktur materiałów. Nie wszystkie dobrze ze sobą współgrają
  • Wstążki i kokardy – w tym przypadku należy również pamiętać, aby ilość kokard, i elementów ozdobnych z wstążek nie była zbyt duża. Wówczas można osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego.
  • Origami – z pewnością żaden z gości weselnych nie spodziewa się elementów wykonanych z papieru. Warto przypomnieć, iż ta japońska sztuka składania papieru z pewnością pomoże w odpowiednim wystroju sali. Zgodnie z japońską legendą, jeśli dana osoba wykona 1000 żurawi z papieru to spełni się jej jedno życzenie. Zatem Para Młoda powinna pomyśleć życzenie i przystąpić do szykowania ozdób na swoje wesele. Na pewno życzenie o długim i szczęśliwym pożyciu małżeńskim się spełni 😉
  • Ozdobne sznury pereł i kamyczków – jest to wciąż mało popularny element. Taka dekoracja na pewno nada stylu i elegancji każdemu pomieszczeniu. Warto jednak przemyśleć odpowiedni dobór kolorów, tak aby współgrały z krzesłem i całym wystrojem sali.

O czym należy pamiętać dekorując krzesła?

Przede wszystkim o wizualizacje naszego pomysłu. Pozwoli to narzeczonym przekonać się, czy ich koncepcja jest dobra. Ponadto, osoby odpowiedzialne za udekorowanie krzeseł będą wiedziały, czego dokładnie się od nich wymaga.

Co ważne, należy dekoracje wykonać wcześniej niż w dniu ślubu. To nie jest odpowiedni dzień na dopracowywanie takich detali. Jeżeli projekt okaże się niewypałem, wówczas będzie jeszcze czas by cos zmienić.

Podsumowując

Samodzielnie wykonywane dekoracje z pewnością będą czasochłonne. Jednakże warto poświecić tych kilka dodatkowych chwil, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Ponadto, koszt takich dekoracji będzie znacznie niższy niż tych kupnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *