Jak udekorować stoły weselne? Kilka praktycznych wskazówek

Bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego są właśnie stoły. To Przynach biesiadnicy spędzają znaczna część czasu. Warto, aby wczuli się przy nich dobrze. Ponadto, stoły stanowią główny element wystroju sali. Zatem, narzeczeni muszą dokładnie przemyśleć, co chcą na nich umieścić.

1.Tematyka wesela

Na początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie o motyw przewodni wesela i elementy dominujące. Jeżeli planujemy wesele w stylu rustykalnym, sznury pereł nie będą pasować do całości wnętrza. Z motywem przewodnim wesela związana jest także kolorystyka. Serwetki, kwiaty, wstęgi w wybranej barwie powinny ładnie kontrastować z bielą obrusów i zastawy (te są wciąż najbardziej popularne).

2.Elementy kwiatowe

Najczęściej wybieranym sposobem dekoracji stołów są właśnie kwiaty. Te można ułożyć na wiele sposobów – wiązanki, kule, w wazonach, wianki… To tylko z nielicznych propozycji. Do kwiatów można dodać inne naturalne elementy takie jak np. drewno czy gałązki ozdobnych krzewów. Warto pamiętać, aby w miarę możliwości wybrać świeże kwiaty – te sztuczne prezentują się dużo gorzej. A czym można taką stylizację ubogacić?

3.Materiały i wstążki

Z kwiatami pięknie będą komponować się elementy materiałowe i wstążki. Jednak tutaj warto zwrócić uwagę, aby wszystkiego nie było za dużo. Po raz kolejny sprawdza się zasada – „mniej znaczy lepiej”

4.Świeczki, świeczniki

Blask świec z pewnością nada niepowtarzalny klimat każdej sali weselnej. Należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć przypalenia elementów odzieży gości czy innych dekoracji stołów.

5.Serwetki

Z jednej strony są elementem funkcjonalnym każdej zastawy stołowej, z drugiej mogą stanowić niezwykłą dekorację. Dlatego też warto przemyśleć poskładanie ich w oryginalny sposób. Coraz większą popularnością cieszą się serwetki składane w jakieś konkretne kształty, np. zwierząt czy kwiatów.

6.Co jeszcze?

Jedynie wyobraźnia narzeczonych ogranicza ich w sposobach na przystrojenie stołów. Dlatego też czasem warto postawić na elementy, które są danej parze bliskie. Przykładowo, jeśli para lubi wspólnie żeglować po morzach, można przemyśleć dekoracje wykonane np. z muszelek. Odpowiednio dobrane z pewnością nadadzą stołom niepowtarzalny wygląd.

Podsumowując…

Przed Parą Młodą stoi ciężka decyzja w kwestii dekoracji stołów. Oprócz pomysłowości ogranicza ja także dostępny budżet. Jednakże warto przemyśleć, które elementy są niezbędne, a które niepotrzebnym wydatkiem. Wielokrotnie okazuje się, że proste pomysły sprawdzają się najlepiej. Zatem warto postawić na klasyczne elementy takie jak kwiaty, świeczki, i materiałowe elementy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *