Jaką salę wybrać na wymarzone wesele? – część 1/2

Wśród wielu decyzji, jakie muszą podjąć przyszli nowożeńcy, jest również i ta dotycząca sali weselnej. Jest to jedna z trudniejszych decyzji, więc nic w tym dziwnego, że poświęca się jej tak wiele czasu i uwagi. Wśród wielości ofert ciężko się rozeznać, a dostępny wybór możliwości wielokrotnie przytłacza parę młodą. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak już na wstępnie należy podkreślić, iż rezerwacji należy dokonać ze znacznym wyprzedzeniem.

Wśród najważniejszych punktów, które przyszli małżonkowie musza przedyskutować należy nadmienić:

ilość gości a wielkość sali

Na tym etapie planowania wesela z pewnością para młoda nie będzie znać dokładnej liczby weselników, jednakże powinni określić ile mniej-więcej może ich przybyć. Dzięki temu można odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane pomieszczenie pomieści wszystkich gości, albo czy nie będzie za duże na nasze potrzeby. Należy pamiętać, iż wbrew pozorom lepsza jest sala minimalnie za mała niż za duża. Wtedy zawsze parkiet będzie zapełniony, sala pełna, a pamiątkowe zdjęcia i filmy będą się zdecydowanie lepiej prezentować w takiej scenerii. Ponadto, na mniejszej przestrzeni zdecydowanie lepiej prezentują się wszystkie efekty świetlne, które dodatkowo budują atmosferę i magię tego wyjątkowego dnia.

koszty wynajmu

Prędzej czy później rachunek z właścicielem czy menedżerem lokalu będzie musiał zostać wyrównany, dlatego też niezmiernie ważną kwestię stanowią finanse. Zanim decyzja o odrzuceniu danego miejsca zapadnie warto przeanalizować, co się na nią składa. Czy oprócz przysłowiowego „talerzyka” cena zawiera elementy takie jak: dekoracje, słodkie przekąski, nielimitowane napoje alkoholowe i niealkoholowe. Warto również zapytać o kwestie takie jak ewentualny koszt parkingu dla gości czy tzw. „korkowe” (opłata za wniesienie własnego alkoholu). Warto znać wszystkie te elementy, gdyż one globalnie wpływają na całkowity i ostateczny koszt wynajmu lokalu. Dopiero wówczas można porównać ewentualne koszty z posiadanym budżetem.

Wygląd sali oraz ewentualne dekoracje

To właśnie wygląd danego miejsca sprawia, czy para młoda rozważy decyzję o zorganizowaniu tu wesela. Jest to jedno z najbardziej subiektywnych kryteriów, gdyż każdy z nas ma inny gust. Jednakże można wskazać kilka obiektywnych wskazówek, którymi należy kierować w ocenie wyglądu sali.

Przede wszystkim, czy styl Sali pasuje do stylu, a jakim planujecie zorganizować wesele. Jeżeli impreza ma być zorganizowana w klimacie wiktoriańskim, to z pewnością nie będzie do niej pasować lokal z wystrojem rustykalnym. Następną kwestią są obecne na sali dekoracje. Najlepiej, żeby były to lustra, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także wzmacniają efekty świetlne. Wato zwrócić uwagę także na rozwieszone obrazy oraz na drapowane tkaniny. Oczywiście sala powinna być czysta, schludna i zadbana.

Wskazówka praktyczna: zwróć uwagę na filary. W przypadku wielkich pomieszczeń są niezbędne,, aby cała konstrukcja trzymała się. Jednak w przypadku bardzo małych pomieszczeń stanowią element wystroju, który zagraca przestrzeń, a dodatkowo przeszkadza gościom podczas zabawy.

Klimatyzacja oraz parkiet

Wbrew pozorom SA to dwa podstawowe elementy, o których Państwo Młodzi często zapominają. Obecnie klimatyzacja jest uznawana za standard, aczkolwiek jak pokazuje praktyka, nie wszystkie sale nią dysponują. Warto o niej pamiętać, zwłaszcza gdy wesele odbywa się latem. Ta pora roku obecnie cechuje się wysokimi temperaturami, które utrzymują się również w nocy. Oznacza to, iż pomieszczenie, w którym odbywa się zabawa szybko staje się gorące i duszne. W takiej atmosferze ciężko o dobrą zabawę, dlatego też goście szybciej decydują się wyjść z imprezy.

 

Po drugie – parkiet. Nie może on być za śliski, gdyż wówczas tańczenie na nim może być sprawą dość trudną. Nie mówiąc o tym, że partnerka na wysokich obcasach ryzykuje skręceniem kostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *