Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na wesele?

Każda przyszła para młoda marzy o tym, aby Ten Dzień był jak z bajki. Z pewnością w realizacji tych marzeń pomoże odpowiednia sala. Jednakże, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego lokum warto prześledzić nasze wskazówki. Z pewnością będą pomocne przy jego wyborze.

Skorzystaj z oferty wyspecjalizowanego w tym celu miejsca

Epoko wesel organizowanych na własną rękę właściwie odeszła do przeszłości. Dziś, z łatwością można znaleźć restauracje, hotele czy domy weselne wyspecjalizowanie w tym rodzaju usług. Dlaczego warto wybrać właśnie te miejsca? Po pierwsze ze względów ekonomicznych. Zazwyczaj posiadają one odpowiednią infrastrukturę – w tym kuchnię, kelnerów itp. Bardzo często miejsca te oferują degustację potraw, które mogą być serwowane podczas wesela. Dzięki temu przyszła para młoda z pewnością uniknie organizacyjno-kulinarnych wpadek.

Co przemawia za hotelem?

Opcja ta jest szczególnie korzystna dla par, których goście przyjeżdżają z daleka. Dzięki temu bez problemu zapewnią wszystkim weselnikom stosowne lokum. Ponadto, hotele udostępniają Parze Młodej pokój, gdzie nowożeńcy mogą przechować prezenty, odpocząć, przebrać się, a w przypadku panny młodej – także poprawić makijaż.

Co przemawia za restauracja?

Z rozwiązania tego powinny skorzystać pary, które planują kameralne przyjęcie. Warto wybrać lokal blisko kościoła, aby goście szybko mogli dotrzeć na miejsce. Inną propozycją jest wybór lokalu w centrum miasta. Taka lokalizacja sprawia, iż goście bez problemu dotrą na miejsce- czy to transportem prywatnym czy komunikacją miejską. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra kuchnia, jaką oferują takie miejsca. Weselnicy z pewnością nie będą mogli narzekać na jakość jedzenia.

Co przemawia za domem weselnym?

Jest to rozwiązanie dobre dla par planujących większe przyjęcie, gdyż miejsca te zostały stworzone właśnie z myślą o weselach.. Obiekty te wyposażone są we własny parking, dzięki czemu wszyscy goście weselni na pewno znajdą miejsce na swoje auta. Ponadto, domy weselne oferują dodatkowo pomoc i obsługę w innych zakresach – np. wystroju Sali. Domy weselne są obiektami zamykanymi na czas imprezy, dzięki czemu możemy mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie pojawi się na naszym przyjęciu.

A kiedy odbywa się wesele?

Wiele par zapomina, iż przy wyborze Sali również czynnikiem decydującym jest termin uroczystości. Jeśli ślub odbywa się latem, warto postawić na lokal posiadający własny taras czy ogród, a także klimatyzowaną salę. Dzięki temu można zorganizować grill czy inne atrakcje na świeżym powietrzu. Ponadto, taras będzie służyć palącym gościom za palarnię. Natomiast dzięki klimatyzacji gościom nie będzie doskwierał upał.

Jak wygląda okolica wokół lokalu?

Wbrew pozorom jest to bardzo ważny czynnik. Warto zadbać, aby tak ważna impreza jak wesele odbywała się w przyjaznym dla oka miejscu. Dlatego warto postawić na ustronne miejsce za miastem, czy historyczne zakątki okolicy.

Podsumowując

Wybierając salę na wesele nalży pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie ilu oraz jakich gości zapraszamy. jeżeli rodzina i przyjaciele przyjadą z daleka warto postawić na lokal, który dodatkowo zaoferuje pokoje noclegowe. Należy także przemyśleć walory estetyczne lokalu – z pewnością lepszym wyborem będzie ten zlokalizowany w ciekawej okolicy. W końcu, trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalność – miejsca parkingowe, klimatyzowaną salę, zaplecze gastronomiczne itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *