Niezapomniane miejsce, niezapomniany ślub – niecodzienne miejsca na organizację ceremonii i wesela

Młodzi ludzie coraz częściej marzą o ślubie w stylu amerykańskich filmów – przy zachodzie słońca na plaży czy w malowniczym ogrodzie. Jak dotąd inwencję twórcza narzeczonych ograniczało polskie prawo. W myśl dotychczasowych regulacji związek małżeński można było zawrzeć poza siedzibą USC jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Na szczęście, dziś nowożeńcy mogą wybrać niemalże dowolne miejsce, które przystoi takiej uroczystości, a także nie zagraża bezpieczeństwu zgromadzonych. Oto kilka naszych pomysłów.

Żaglowiec lub jacht. Opcja ta wbrew pozorom nie jest dostępna wyłącznie dla multimilionerów. Za pośrednictwem odpowiedniej firmy można wynająć na tę okoliczność okazały Jach lub żaglowiec. Uroczystość oraz wesele w zjawiskowej morskiej scenerii z pewnością wykracza poza stereotypowe ceremonie.

Dzikie plaże. W Polsce nie brakuje uroczych plaż, na których taka uroczystość mogłaby się odbyć. Można zdecydować się na te bardziej znane (jak np. w Spocie) lub te bardziej ustronne. Taka sceneria z pewnością będzie kojarzyć się gościom z amerykańskimi filmami o miłości.

Park lub ogród. Niemalże każde większe miasto posiada przepiękne ogrody botaniczne i inne romantyczne parki. Można w nich na czas uroczystości postawić mała altankę, aby para młoda oraz urzędnik byli odpowiednio wyeksponowani. Jednakże taka uroczystość najlepiej, żeby odbyła się wiosną lub latem. Kwitnące drzewa z pewnością dodadzą uroczystości romantyzmu.

Zamek. Jest to idealne miejsce dla par marzących o ślubie jak z bajki. Cóż lepiej pasuje do baśni niż przepiękny owity tajemnicami zamek! Niektóre zamki wręcz oferują organizację przyjęć weselnych (np. zamek w Niepołomicach). Jednakże w tym przypadku trzeba liczyć się z większymi kosztami niż przy zwykłej sali.

Stadion. Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie! Jest to świetny wybór dla fanów sportowych rozgrywek. Co ważne, stadion pomieści nawet kilkaset osób, zatem Państwo Młodzi nie musza się przejmować, czy miejsca starczy dla wszystkich.

Kopalnia. Kopalnie soli w Wieliczce i Bochni udostępniają zwiedzającym wiele możliwości, w tym organizację większych imprez. Choć wesele pod ziemią wydaje się niecodziennym pomysłem, to na pewno nikogo nie rozczaruje. Ponadto, sól od wieków jest symbolem trwałości i płodności.

Sielankowa wieś. Warto wybrać dom znajdujący się za granicami miasta. Najlepiej nad rzeką czy w górach. Taka sceneria z pewnością doda klimatu każdej uroczystości. Ponadto, takie miejsca kojarzą się ze starymi ludowymi obrzędami weselnymi. Może zatem warto przemyśleć ślub w klimacie rustykalnym?

Jak widać, lista ciekawych miejsc na zorganizowanie ślubu i wesela jest długa, a co najważniejsze –niewyczerpywalna! Parę młodą ogranicza jedynie ich inwencja twórcza. Jedynie należy pamiętać, iż wybierając nietypowe miejsce na ceremonię i wesele musi ono odpowiadać powadze ceremonii i nie może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia gości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *