Wesele w hotelu – dlaczego tak? Dlaczego nie?

Para Młoda wybierając salę na wesela często bierze pod rozwagę oferty hoteli. Te z kolei kuszą swoją różnorodnością i kompleksowością usług. Dlatego też warto przeanalizować argumenty, które przemawiają za tym miejscem. Z drugiej strony, warto być świadomym wad takiego rozwiązania.

Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?

  1. Baza noclegowa na miejscu – jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla par, do których goście przyjeżdżają z daleka. Warto zadbać o ich wygodę i umożliwić im odświeżenie się i odpoczynek zarówno przed uroczystością jak i powrotem do domu. Goście z pewnością docenią taką troskę Pary Młodej
  2. Zaplecze gastronomiczne oraz wykwalifikowani kelnerzy– hotele posiadają własne kuchnie, co sprawa, iż Państwo Młodzi mogą mieć pewność, ze wydawane potrawy są przyrządzane na miejscu, a goście otrzymają świeże i ciepłe posiłki. Ponadto, hotele bardzo często organizują degustację oferowanego menu. Warto z tej opcji skorzystać, gdyż wówczas ma się pewność, iż serwowane potrawy będą gościom smakować. Hotele bardzo często zatrudniają wykwalifikowanych kelnerów, dlatego też również i ten punkt weselnych przygotowań jest rozwiązany niemalże automatycznie.
  3. Dodatkowe usługi – wśród najważniejszych należy nadmienić możliwość odbioru gości z lotniska oraz apartament dla Pary Młodej. Wiele hoteli oferuje w ramach pakietu kolację z okazji pierwszej rocznicy ślubu.
  4. Profesjonalna kadra – zarówno kelnerów, kucharzy, jak i innych osób odpowiedzialnych za to, aby goście i Para Młoda czuli się komfortowo.

Jakie są wady takiego rozwiązania?

  1. Brak wyłączności – duże hotele dysponują kilkoma salami weselnymi, co oznacza, iż w danym dniu może się odbywać więcej niż jedno przyjęcie. Ponadto, w hotelu będą się znajdować także zwykli hotelowi goście. Jednak nie ma obaw, że goście się zagubią lub trafią nie na to przyjęcie, co należy. Hotele bardzo dobrze rozwiązują tego typu kwestie organizacyjne.
  2. Brak ogrodów – miastowe hotele charakteryzują się brakiem większej przestrzeni plenerowej, gdzie można by zorganizować część imprezy lub po prostu wyjść na chwilę wytchnienia czy przysłowiowego „papieroska”. Bardzo często, brak zieleni wokół lokalu ujemnie wpływa na jego wartość estetyczną.
  3. Dodatkowe opłaty – są one związane z samym wynajmem sali oraz modyfikacją dostępnej oferty.

Podsumowując…

Wydaje się, iż organizacja przyjęcia w hotelu ma więcej zalet niż wad. Przede wszystkim są to miejsca, które zadbają w sposób kompleksowy o nasze przyjęcie. A to ze względu na posiadaną bazę noclegową, zaplecze gastronomiczne oraz inne dodatkowe usługi. Jednakże z drugiej strony, należy pamiętać, iż hotel na czas naszego wesela nie będzie zamknięty, co oznacza, iż w budynku będą znajdować się zwykli hotelowi goście oraz biesiadnicy z równoległych sal weselnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *