Wyposażenie sali weselnej – co wchodzi w jej skład, jakie może być dodatkowe wyposażenie

Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż każda sala weselna wyposażona jest tak samo – stoły krzesła, drapowane tkaniny, dekoracje. Jednakże część z nich posiada pewne mankamenty, które później mogą popruć cała zabawę.

Sala weselna powinna mieć dostateczną ilość krzeseł, stołów oraz zastawy stołowej

Punkt ten wydaje się banalny, aczkolwiek jest niezwykle ważny. Co prawda, w ofercie każdej Sali znajduje się opis tego, jak dużą liczbę gości przyjmie. Jeżeli brakuje takiej informacji, lepiej ominąć takie miejsce szerokim łukiem. Warto również osobiście przekonać się o jakości i wyglądzie zastawy stołowej, aby w dniu ślubu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Odpowiednio wyposażona kuchnia oraz kadra (kucharki i kelnerzy)

Jeżeli menager czy właściciel oprowadza Parę Młodą po całym kompleksie, warto zwrócić uwagę na pewne drobiazgi. Wśród nich, np. czy okna w kuchni posiadają specjalne kratki, które mają uniemożliwić owadom przedostanie się do pomieszczenia. Warto również ustalić kwestię ilości kucharzy i kelnerów. Może się okazać, iż dane miejsce nie posiada wystarczającej ilości kadry, która sprawnie obsłużyłaby wszystkich gości.

Klimatyzacja

Coraz częściej jest standardem, aczkolwiek starsze sale wciąż jej nei posiadają. Jest to punkt ważny nie tylko latem, kiedy panują wysokie temperatury. Dobrze schłodzona sala pozwoli gościom dłużej się bawić, a co najważniejsze nie będą czuć znużenia zbyt ciężką atmosferą.

Osobne miejsce dla orkiestry

Niby proste, a wiele par o tym zapomina. Przecież nie chcielibyście, aby część parkietu zarezerwowanego dla gości zajęła orkiestra.

Parking dla gości

Jest to bardzo często niezbędny element każdej Sali weselnej. Jego wielkość zależy głównie od tego, jak wielu z naszych Gości przyjedzie prywatnymi autami.

Zabezpieczenie na wypadek braku prądu

Niektóre sale przygotowane są na taką ewentualność, dlatego też w skład ich podstawowego wyposażenia wchodzą awaryjne agregaty prądotwórcze. Praktyka pokazuje, ze potrafią być przydatne – nie raz uratowały nie jedna imprezę.

A jakie dodatkowe wyposażenie powinna mieć sala weselna?

Warto zadać osobie odpowiedzialnej za wynajem pare pytań dotyczących np. kwestii dekoracji. Wiele sal posiada własne dekoracje, aczkolwiek nie jest to element obowiązkowy. Jeżeli dane miejsce nie dysponuje satysfakcjonującymi nas ozdobami, warto przedyskutować kwestie ozdoby miejsca na własną rękę.

Również elementem dodatkowym jest posiadany przez salę ogród czy taras. Jest to kwestia, która w dużym stopniu zależy od prywatnych preferencji Państwa Młodych. Jedni wybiorą salę z przestronnymi ogrodami, inni zadowolą się małym hotelowym tarasem. W przypadku braku takiego miejsca, warto wrócić uwagę, czy w lokalu znajduje się osobna palarnia

Podsumowując…

Każda sala weselna cechuje się pewnym niezbędnym wyposażeniem, jak i tym dodatkowym. Dlatego też każda para powinna ustalić, co jest dla niej priorytetem. Podążając za naszymi wskazówkami, z pewnością wybór Sali nie będzie stanowić większego problemu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *