Na co zwracać uwagę przy wyborze męskiej bielizny?

Część garderoby ukryta pod wierzchnimi warstwami ubrania nie powinna być traktowana całkowicie bezrefleksyjnie – ma ona większe znaczenie niż może się z pozoru wydawać i chodzi tu nie tylko o estetykę. Świadomie wybrana bielizna ma wpływ na zdrowie i komfort, a tych kwestii panowie nie mogą ignorować.

Materiały do produkcji bielizny

Jakość i rodzaj materiału z którego została wykonana bielizna są niezwykle ważne ze względu na fakt, że jest to część garderoby ściśle przylegająca do najwrażliwszych części ciała. Muszą zwracać na to uwagę nie tylko mężczyźni o wyjątkowo delikatnej lub skłonnej do alergii skórze – nieprzyjemne otarcia a nawet odparzenia mogą przytrafić się każdemu. Ryzyko wystąpienia zmian na skórze i przegrzanie okolic intymnych jest o wiele większe, gdy sięgamy po bieliznę wykonaną z syntetycznych materiałów. Najlepiej wybierać modele wykonane z bawełny, w przypadku krojów, w których istotna jest większa elastyczność, bezpieczne będą niewielkie domieszki poliestru. Podobnie jak w przypadku ubrań w sklepach można spotkać bieliznę wyższej i niższej jakości. Droższe modele najczęściej wykonane są z materiału o właściwościach hipoalergicznych, który zapobiega namnażaniu się bakterii. Może być to korzystna inwestycja w przypadku mężczyzn o wrażliwej skórze. Lepsza jakość to zwykle także dłuższa trwałość materiału, a więc slipy lub bokserki posłużą o wiele dłużej. Tańszą bieliznę z czystej bawełny będzie trzeba wymieniać nieco częściej.

Właściwy rozmiar

Z pozoru jest to kwestia podstawowa i oczywista, ale bardzo wielu panów od lat kupuje z przyzwyczajenia ten sam rozmiar, ignorując zmiany w swojej sylwetce. Zbyt ciasna bielizna nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także< powoduje nieprzyjemny ucisk szczególnie wrażliwych okolic ciała. Długo noszona przyczynia się do powstawania bolesnych otarć w okolicach pachwin. Najwięcej swobody zapewniają bokserki ze względu na dłuższe i szersze nogawki. W ich przypadku należy zadbać tylko o właściwe dopasowanie w talii. Slipy oraz dopasowane bokserki powinny opinać ciało i przylegać do pośladków, a jednocześnie nie krępować ruchów. Jeśli po ich ściągnięciu na ciele widoczne są różowe ślady i nawet niewielkie otarcia należy wymienić bieliznę na większą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *