Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze sali na wesele

Sala weselna stanowi jeden z najważniejszych punktów decyzyjnych przy organizacji wesela. Nic więc dziwnego, ze poświęca się jej tyle uwagi. Niestety, Pary Młode wciąż powielają błędy swoich poprzedników. Dlaczego wymarzona sale nie okazuje się w ostatecznie taka idealna?

  1. Za mała lub zbyt duża – najczęściej popełnianym błędem jest niedopasowanie wielkości Sali do ilości gości. Często zdarza się, ze pomieszczenie jest za duże, przez co sprawia wrażenie niezapełnionej. Niekiedy można odnieść wrażenie, że przyjazdu odmówiło więcej osób niż pierwotnie zakładali Państwo Młodzi. Z drugiej strony, sala niekiedy bywa za mała, co sprawia, iż goście tłoczą się przy stołach i na parkiecie.
  2. Dobór kolorystyki i dekoracji – zły dobór dekoracji takich jak kwiaty, drapowane materiały, balony itp. potrafi zmienić najpiękniejszą salę w całkowity kicz. Dlatego też należy pamiętać o umiarze. Miejsce to ma być wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, nie karykaturalne. Niestety, często zdarza się, iż krawat czy muszka Pana Młodego jest w kolorach serwetek oraz innych elementów zastawy stołowej. To duży błąd. Wówczas główny bohater wieczoru wygląda raczej jak kelner. Chyba żaden pan nie chciałby być z nim pomylony podczas własnego wesela…
  3. Brak klimatyzacji oraz tarasu – obecnie klimatyzację uznaje się za standard. Jednakże wciąż brakuje jej w wielu lokalach. Mając do wyboru tak bogatą ofertę warto jednak postawić na ten, który posiada odpowiednie wyposażenie. To samo dotyczy balkonu, tarasu, ogrodu, czy innego miejsca, gdzie można wyjść i swobodnie porozmawiać, czy zapalić papierosa.
  4. Lokalizacja – do sali weselnej goście muszą dojechać. Dlatego też warto zadbać, aby nie znajdowała się ona w zbyt dużej odległości od miejsca ceremonii ślubnej. Chyba nikt nie chce spędzić większości przyjęcia weselnego w trasie.
  5. Kwestie formalne – jest to bardzo ważny punkt przy wyborze sali weselnej, aczkolwiek narzeczeni bardzo często go ignorują. Brak precyzyjnych zapisów w umowie wynajmu lokalu może skutkować wieloma nieprzyjemnościami – począwszy od awantur z właścicielem, a skończywszy na surowych karach pieniężnych.

W skrócie opisano najważniejsze błędy popełniane przy wyborze sali weselnej. Warto o nich pamiętać i wystrzegać się ich. Dzięki temu wymarzone przyjęcie weselne z pewnością na długo pozostanie w pamięci gości. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *